Biuletyn Informacji Publicznej
Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.powiat-sepolno.pl

Treść strony

Informacja o podjęciu prac obserwacyjno-pomiarowych, w ramach programu monitoringu lasów wszystkich form własności na terenie całego kraju, w celu dokonania oceny ich stanu zdrowotnego

Sępólno Kraj., dnia 25 lipca 2016 r.

RO.6164.58.2016

 

 

 Informacja o podjęciu prac obserwacyjno-pomiarowych, w ramach programu monitoringu lasów wszystkich form własności na terenie całego kraju, w celu dokonania oceny ich stanu zdrowotnego

 

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 28 września 1991 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 2100 z późn. zm.) o lasach, nadzór nad gospodarka leśną na terenie lasów niestanowiacych własności Skarbu Państwa sprawuje starosta. Na podstawie art. 13a ust. 2 ustawy o lasach

informuję o podjęciu prac obserwacyjno-pomiarowych, w ramach programu monitoringu lasów wszystkich form własności na terenie całego kraju, w celu dokonania ich stanu zdrowotnego.

            W nawiązaniu do pisma Ministra Środowiska z dnia 20 czerwca 2016 r., znak sprawy: DLP-I.662.3.2016.EL, informującego o podjęciu prac obserwacyjno-pomiarowych, w ramach programu monitoringu lasów wszystkich form własności na terenie całego kraju, w celu dokonania oceny ich stanu zdrowotnego, Starosta Sępoleński zwraca się z prośbą do właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa o umożliwienie osobom upoważnionym przez Instytut Badawczy Leśnictwa wstępu na teren lasów i dokonania obserwacji i pomiarów na stałych powierzchniach obserwacyjnych.

Prace terenowe odbywają się corocznie na stałych powierzchniach obserwacyjnych rozmieszczonych w sieci 8 x 8 km, które są częścią gęstszej sieci wielkoobszarowej inwentaryzacji stanu lasu. Pomiary i obserwacje wykonywane są zgodnie z instrukcją opracowaną przez Instytut Badawczy Leśnictwa i zaakceptowaną przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Ministerstwo Środowiska.

 Prace terenowe będą wykonywane przez pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa lub przez osoby upoważnione przez Instytut, w okresie od 1 czerwca do 30 września w latach 2016 – 2020.

 

 

 

A / a.

Sp.: T. Sobiecki

drukuj (Informacja o podjęciu prac obserwacyjno-pomiarowych, w ramach programu monitoringu lasów wszystkich form własności na terenie całego kraju, w celu dokonania oceny ich stanu zdrowotnego)

Metryka

  • [treść archiwalna]
  • autor lub odpowiedzialny za treść: Tomasz Sobiecki
    data wytworzenia: 2016-07-25
  • opublikował: Tomasz Sobiecki
    data publikacji: 2016-07-25 14:46

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 2283022
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2024-06-06 10:55:54
baner toplayer